Στράτος Διακουμόπουλος

Με Πετρολούλ και γκολ

Δευτέρα, 15 Ιουλίου 2024 - 07:00

Η νίκη της Πετρολούλ και τα γκολ στο Χαφναρφιόρντουρ αποτελούν τα σημεία που θα μας οδηγλησιυν ξανά στο ταμείο

Για το πρωτάθλημα της Ρουμανίας, η Πετρολούλ Πλοέστι υποδέχεται την Γκλορια Μπουζάου. Η Πετρολούλ προέρχεται από σεζόν στην οποία πέτυχε τον στόχο της άνετης παραμονής, Στην κανονική περίοδο πλασαρίστηκε στην πρώτη δεκάδα ενώ στα πλέι οφ έχασε μία ακόμα θέση αλλά σε κάθε περίπτωση δεν κινδύνευσε. Ο Τούρκος Μεχμέτ Τοπάλ ανέλαβε τα ηνία λαμβάνοντας μάλιστα και συμβόλαιο τριών ετών με υψηλές αποδοχές.
Για 15 ολόκληρα χρόνια η Γκλόρια Μπουζάου ταλανιζόταν στα αλώνια του Ρουμάνικου ποδοσφαίρου, αλλά επιτέλους φέτος επιστρέφει στην μεγάλη κατηγορία. Και αυτό από… σπόντα, από τη στιγμή που η Χοναντοάρα που δικαιούταν την θέση αφού κατετάγη δεύτερη στην κατάταξη δεν έλαβε αδειοδότηση λόγω προβλημάτων στο ιδιοκτησιακό καθεστώς.

* Ισχύουν όροι & προϋποθέσεις
21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Για το πρωτάθλημα της Ισλανδίας, η Χαφναρφιόρντουρ υποδέχεται την Κοπαβογκούρ. Η Χαφναρφιόρντουρ πορεύεται σταθερά στη ζώνη των πλέι οφ αλλά αδυνατεί να διεκδικήσει με αξιώσεις τον τίτλο, καθώς πληρώνει τις αδυναμίες στην άμυνα. Μπροστά σκοράρει με μεγάλη άνεση. Τα έξι από τα επτά πιο πρόσφατα ματς εξελίχθηκαν σε γκολ-γκολ
Η Κοπαβογκούρ είναι μια μικρομεσαία ομάδα που θέλει απλά την παραμονή στην κατηγορία. Κάκιστη η αμυντική λειτουργία, προέρχεται από την μακράν χειρότερη εμφάνιση της σεζόν, καθώς διασύρθηκε με 8-0 από την Ακουρέιρι ! Γκολ-γκολ και όβερ 2.5 γκολ τα τρία από τα τέσσερα πιο πρόσφατα ματς. Επιλέγουμε συνδυασμό που πληρώνει καλά !

Πετρολούλ-Γκλόρια 1 (2.10)
Χαφναρφιορντούρ-Κοπαβογκιούρ 1 και γκολ-γκολ (2.45)

Παρακολουθείστε στο tostoixima.gr τα livescores ποδοσφαίρου, προγνωστικά ποδοσφαίρου και λεπτομέρειες για τα γεγονότα των αγώνων μέσα από την ματιά του Στράτου Διακουμόπουλου. Δείτε τις αναμετρήσεις της ημέρας στο κουπόνι ποδοσφαίρου του ΠΑΜΕΣΤΟΙΧΗΜΑ και ενημερωθείτε για όλα τα αθλητικά νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο μέσα από την καθημερινή ροή αθλητικών ειδήσεων του tostoixima.gr