Α’ Γαλλίας: Γκολ στο Ρεν, σημείο στο Λιλ

Σάββατο, 5 Οκτωβρίου 2024 - 00:00

Πληρώνουν τα γκολ στο Ρεν - Μονακό, την ώρα που η Λιλ μοιάζει να είναι το φαβορί

ΣΕΝΤ ΕΤΙΕΝ – ΟΣΕΡ

Κωδικός ΟΠΑΠ: 395, Ώρα έναρξης: 18:00

Κέρδισε χρόνο ο Νταλ’ Όλιο. Η Σεντ Ετιέν πήρε τον βαθμό στην Νάντη (2-2) με επική επιστροφή! Βρέθηκε να χάνει στο 49’ με 2-0 και άπαντες πίστεψαν ότι η κατάσταση δεν αλλάζει. Όμως έβγαλε χαρακτήρα και με δις σκόρερ τον Σισοκό (57’, 67’ πεν. )«έκλεψε» τον βαθμό. Μείωσε στο 57’ και πριν η Ναντ συνειδητοποιήσει ότι υπάρχει ξανά ματς έφθασε στο 2-2! Μία ισοπαλία που έδωσε πίστωση χρόνου στον Νταλ’ Όλιο. Με τις γνωστές απουσίες οι «στεφανουά».

Τριπλή Προσφορά γνωριμίας με 680 Δώρα Χωρίς Κατάθεση μόνο στο Pamestoixima.gr με το promo code PSCOMBO!

Η Οσέρ πήρε σπουδαίο τρίποντο εντός επί της Μπρεστ (3-0). Καθοριστικό το 2-0 του 37’ με πέναλτι του αρχηγού, Ζουμπάλ σε μία στιγμή, όπου η Μπρεστ φαινόταν ικανή να αντιδράσει και να αλλάξει τα δεδομένα του ματς με τον Τραορέ να διαμορφώνει το τελικό 3-0 στο 59’. Έτσι οι «οσερουά» ανάσαναν σε μία στιγμή που προέρχονταν από καρέ ηττών. Μετρά 4 συνεχόμενα over 2,5. Μόνο ήττες εκτός, 3 στον αριθμό με 2 σερί Over 3,5. Τραυματίες παραμένουν ο επιθετικός Κουλιμπαλί και ο στόπερ Αγκοζούλ.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Κλασικό ματς no bet. Κλασικό παιχνίδι «μακριά και αγαπημένοι». Εξόχως ασταθείς και οι δύο ομάδες.

ΛΙΛ – ΤΟΥΛΟΥΖ

Κωδικός ΟΠΑΠ: 432, Ώρα έναρξης: 20:00

Νίκη με υπογραφή Ντέιβιντ για τη Λιλ κόντρα στη Χάβρη (0-3). Ο Καναδός διεθνής πέτυχε χατ τρικ (23', 35', 79') και ύστερα από τρεις αγωνιστικές έδωσε το τρίποντο στην ομάδα του. Μάλιστα, οι «λιλουά» θα μπορούσαν να σκοράρουν και 4η φορά, αν ο Αντρέ Γκόμες δεν έχανε πέναλτι στο 90'+5'. Την Τετάρτη έπαιξε Τσάμπιονς Λιγκ κόντρα στην Ρεάλ και πέτυχε ιστορική νίκη με 1-0, με σκόρερ και πάλι τον Καναδό άσο που βρήκε δίχτυα από την άσπρη βούλα στα χασομέρια του πρώτου 45λεπτου. Στο ιατρικό δελτίο παραμένουν οι μέσοι Μουκαού, Μπενταλέμπ, ο εξτρέμ Χάραλντσον, οι στόπερ Ζεντελκά, Ουμτιτί και ο μπακ Ισμάιλι.

COMBO προσφορά* χωρίς κατάθεση από την Betsson!

Έμεινε με άδεια χέρια στο εντός με την Λυών (1-2). Προηγήθηκε στο 14’, αλλά η χαρά της κράτησε λίγο με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν με αυτογκόλ. Και ενώ το δεύτερο ημίχρονο εξελίχθηκε σε χαμηλό τέμπο και όλα έδειχναν... Χ, οι φιλοξενούμενοι «χτύπησαν» στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων και πέτυχαν την ολική ανατροπή. Βαρύ το κλίμα στην ομάδα ανάμεσα σε παίκτες και οπαδούς. Για ακόμη ένα ματς ο κόουτς Νόβελ δεν έχει να αντιμετωπίσει προβλήματα τραυματισμών.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Λογικό το σετ και ο φαβοριτισμός της Λιλ. Αν είναι σοβαρή και έχει ανάσες μετά την υπερπροσπάθεια με την Ρεάλ μπορεί να πάρει το ματς. Πάμε με τον 1. Μία χαρά το 1.75 στο Pamestoixima.gr

ΡΕΝ – ΜΟΝΑΚΟ

Κωδικός ΟΠΑΠ: 22:00, Ώρα έναρξης: 456

Δίκαιη ήττα στο Παρίσι για την Ρεν με 3-1 από την Παρί. Σχεδόν άφαντη για 70 λεπτά, βρέθηκε να χάνει με 3-0. Μείωσε στο 75’ και στο 88’ πέτυχε το 3-2 που δεν μέτρησε. Γκολ που θα μπορούσε στο τέλος να μετατρέψει το ματς σε θρίλερ. Επίσης φωνάζει και για ένα πέναλτι στο 78’. «Θα ήταν αλλιώς το ματς, αν κάναμε το 3-2», δήλωσε ο κόουτς, Στεφάν. Μετρά «5 στα 6» over 2,5 στο πρωτάθλημα. Αμφίβολος ο φορ Ζότα, επιμένει στο 3-4-3 ο τεχνικός της ομάδας.

Τα είδε… όλα με την Μονπελιέ. Η Μονακό κατάφερε και πήρε τη νίκη με γκολ στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων επικρατώντας με 2-1 της αντιπάλου της. Έπαιξε, βέβαια, ρόλο και το γεγονός ότι η φιλοξενούμενη έμεινε στο 90+2'με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Κουλιμπαλί. Έτσι παραμένει αήττητη με 3 σερί νίκες ούσα στην κορυφή μαζί με την Παρί. Την Τετάρτη έπαιξε στο Ζάγκρεμπ κόντρα στην Ντιναμό για το Τσάμπιονς Λιγκ και έσωσε τον βαθμό (2-2) με υπερπροσπάθεια εν μέσω άσχημων καιρικών συνθηκών. Στο απουσιολόγιο παραμένει σίγουρος μονάχα ο νεαρός μεσοεπιθετικός Ντιόπ.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Ελαφρύ προβάδισμα με ρίσκο για την Ρεν απέναντι σε μία κουρασμένη Μονακό. Προτιμότερο να πάμε με τα γκολ. Πικάρουμε το over 2,5. Δεν μας χαλάει καθόλου το 1.61 στο Pamestoixima.gr

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ| ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ