Α' Τουρκίας: Θα σπάσει το ρόδι η Τράμπζονσπορ

Πέμπτη, 19 Σεπτεμβρίου 2024 - 01:33

Έφθασε η ώρα, ήρθε η στιγμή για να σπάσει το ρόδι η Τράμπζονσπορ και να πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα.

Ώρα: 20:00 - Κωδ. ΟΠΑΠ: 940

Επιστροφή στη Δράση με Σούπερ Τριπλή Προσφορά για όλους τους νέους παίκτες στο Pamestoixima.gr!

*Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις.
«21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | ΓΡΑΜΜΗ ΣΤΗΡΙΞΗΣ: 1114| Παίξε Υπεύθυνα |».

Τραμπζονσπόρ

Κατάφερε να πάρει τον βαθμό στο ντέρμπι με την Μπεσίκτας (1-1) παίζοντας από το 13’ με παίκτη λιγότερο στο ντεμπούτο Γκιουνές στον πάγκο της. Προηγήθηκε στο 17’, δέχθηκε την ισοφάρισε στο 39’. Άντεξε στην πίεση της «καρά καρτάλ» και τουλάχιστον πήρε τον βαθμό. Παραμένει χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα με 0-3-0, ενώ δεν έχει νικήσει στα 7 τελευταία επίσημα. Τελευταία νίκη την 1/8 επί της Ρουζόμπεροκ. Δεν υπολογίζεται για ακόμη μία φορά ο κεντρικός αμυντικός Τουρκμέν, μιας και αναρρώνει από μακροχρόνιο τραυματισμό. Με πρόβλημα και ο φορ Ντεστάν. Τιμωρημένος και ο μέσος Βίστσα.

Καϊσερισπόρ

Πήρε τουλάχιστον τον πόντο στο εντός με την νεοφώτιστη Εγιούπ (2-2). Και το λέμε αυτό, διότι στο ημίχρονο βρέθηκε να χάνει με 0-2 πληρώνοντας την άθλια αμυντική της εικόνα. Στο β’ έβγαλε πάθος, ένταση και με 2 γκολ σε διάστημα έξι λεπτών κατάφερε να επιστρέψει στο ματς. Απέχει για ακόμη μία φορά ο τραυματίας κεντρικός αμυντικός Χοσεϊνί, αντιθέτως ξεπέρασε το δικό του θέμα ο κεντρικός αμυντικός Κοτσαμάν. Υπάρχει, όμως, θέμα και με τον εξτρέμ Κάρλος Μανέ, που χτύπησε τις προηγούμενες ημέρες.

1.57 3.95 5.15 2.05 1.68 1.38 2.77 1.72 1.95 1.13 1.21 2.2
Τραμπζονσπόρ - Καϊσερισπόρ / Εκτίμηση

Είναι ματς με φαβορί. Η Τράμπζονσπορ ψάχνει την πρώτη της νίκη και έχει την ευκαιρία να την κάνει κόντρα στην Εγιούπσπορ. Πάμε με τον 1. Μία χαρά το 1.57 στο pamestoixima.gr