Super Lig Τουρκίας: Μας πληρώνει η Κόνια!

Σάββατο, 24 Αυγούστου 2024 - 00:00

Θα μετρήσει η εμπειρία στο Μπόντρουμ - Κόνιασπορ, αξίζει ποντάρισμα στα γκολ στο ματς της Σεβάστειας!

ΣΙΒΑΣΠΟΡ – ΕΓΙΟΥΠΣΠΟΡ

ΚΩΔΙΚΟΣ ΟΠΑΠ: 363, ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ: 19:15

Σπουδαίο τρίποντο με ανατροπή στην Καισάρεια με 2-1 επί της Καϊσερϊσπορτ με δις σκόρερ τον στόπερ Ραντάκοβιτς. Βρέθηκε να χάνει στο 14’, αλλά απάντησε άμεσα. Βρήκε 2ο γκολ στο 50’ και δεν λύγισε παρότι έμεινε με 10 παίκτες στο 74’. Κομβική η φάση στο 90+1’, όπου η Καϊσερί σκόραρε με Μπόα Μόρτε, αλλά μετά από 4,5 λεπτά ελέγχου στο VAR το γκολ ακυρώθηκε. Τιμωρημένος ο μπακ Τσφιτσί, τραυματίας ο Μένινγκ (ΜΕ), πιθανώς να παίξει ο νεοφερμένος Κεϊτά Μπαλντέ (Ε). Αμφίβολοι οι Καμαρά (Α) και Αλμπαϊράκ (Α).

Έκανε φύλλο και φτερό την Μπόντρουμ στο ντέρμπι των νεοφώτιστων στο ουδέτερο «Ρ.Τ. Ερντογάν» στο Κασίμπασα. Βρέθηκε να χάνει στο 30’, αλλά μετά η αντίπαλος της δεν πήρε ανάσα. Ποινή επτά αγωνιστικών στον τεχνικό Αρντά Τουράν για την αποβολή του στην πρεμιέρα, εξέτισε, ήδη, την 1η. «Ήρθαμε για να μείνουμε και θα τα καταφέρουμε», δήλωσε ο τεχνικός διευθυντής, Κερέμ Γιαβάζ. Δύσκολα θα αγωνιστούν οι Νιγιάζ (ΜΕ) και Τσανέρ Ερκίν (Α).

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Δεδομένα η Σίβασπορ έχει τον πρώτο λόγο για την νίκη, αλλά εμπεριέχει πολύ ρίσκο μία τέτοια επιλογή. Πιο safe στα μάτια μας το G/G. Μία χαρά το 1.72 στο pamestoixima.gr

ΜΠΟΝΤΡΟΥΜ – ΚΟΝΙΑΣΠΟΡ

ΚΩΔΙΚΟΣ ΟΠΑΠ:407, ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ: 21:45

Διπρόσωπη η Μπόντρουμ στο εκτός με την Εγιούπ και δίκαιη ήττα. Προηγήθηκε στο 30’, αλλά στο β’ και δη μετά το 1-1 του 46’ το γήπεδο έγερνε, με αποτέλεσμα στο τέλος να βρεθεί με το βαρύ 4-1 στην πλάτη. «Έχουμε νέα ομάδα, θα κάνουμε ό,τι μπορούμε», δήλωσε ο τεχνικός, Τασντεμίρ δείχνοντας απογοητευμένος από την ποιότητα του ρόστερ. Εκτός ο Ακπινάρ (Μ) λόγω σοβαρού τραυματισμού στην περόνη, δεν υπολογίζεται και ο Οζνταμάρ (Α). Αμφίβολος ο Ερντιλμάν (Μ).

Η Κόνιασπορ αδίκησε τον εαυτό της στην ήττα από την Γαλατά. Βάσει εικόνας μπορούσε τον βαθμό. Βρέθηκε να χάνει στο 41’, αλλά έβγαλε αντίδραση και ισοφάρισε πριν το ημίχρονο. Στο β’ μπήκε δυνατά και φαινόταν να ελέγχει το ματς, όμως το 1-2 του 59’ της έκοψε εντελώς τα πόδια. Στο 76’ γλίτωσε και από 3ο γκολ χάρις το VAR. Παραμένει εκτός ο νεοαποκτηθείς στόπερ Κάλουσιτς που είναι χειρουργημένος. Αναμένεται να επιστρέψει τον Οκτώβριο!

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Θα πάμε με την εμπειρία. Κοιτάμε προς τα δεξιά. Θα πάμε στο πιο safe 2 DNB. Μια χαρά το 1.75 στο pamestoixima.gr