Α΄Φινλανδίας: Δυνατό combo στο Τούρκου!

Παρασκευή, 2 Αυγούστου 2024 - 00:00

Πληρώνουν τα γκολ και μάλιστα εξαιρετικά στο ζευγάρι της Ίντερ Τούρκου με την Μάριεχαμν.

ΙΝΤΕΡ ΤΟΥΡΚΟΥ – ΜΑΡΙΕΧΜΑΝ

Εντός έδρας γκέλα για την Ίντερ Τούρκου έπειτα από 5 σερί νίκες σε πρωτάθλημα και Κύπελλο. Έμεινε στην ισοπαλία κόντρα στην Γκνίσταν (2-2) αν και προηγήθηκε δύο φορές στο ματς χάνοντας και πέναλτι με τον Μποτουέ στο 90+4’. Επί της ουσίας πλήρωσε αμυντικά κενά και χαμένες ευκαιρίες. «Έπρεπε να κερδίσουμε με τόσες ευκαιρίες», είπε χαρακτηριστικά ο προπονητής της, Βέσα Βασάρα. Ξανά εκτός ο Χαμαλάινεν (Α), γνωστές οι άλλες απουσίες.

Σούπερ Καλοκαιρινή Προσφορά* γνωριμίας σε περιμένει εντελώς δωρεάν στο Pamestoixima.gr με το promo code PS1000!

Δίκαιη ήττα στο εκτός με την Βάασα για την Μάριεχαμν με 2-1. Άφαντη στο α’ μέρος και για περίπου 60 λεπτά, βρέθηκε να χάνει με 2-0. Έβγαλε αντίδραση κυρίως μετά το 75’, μείωσε στο 79’, αλλά έως εκεί. Σε κακό μομέντουμ οι φιλοξενούμενοι με καρέ ηττών με συνέπεια να είναι κοντά στην «καυτή» ζώνη. Μετρά έξι συνεχόμενα over 2,5 στο πρωτάθλημα και στο Κύπελλο. Ενώ είναι χαρακτηριστικό πως έχει 9 σερί «2-3 γκολ» εκτός έδρας. Εξέτισε ο Φονσέλ (Μ), αλλά και ο Ράιτανεν (Α). Εκτός ξανά ο στόπερ Νούρμι.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Είναι ματς με φαβορί. Λογικό και αναμενόμενο να είναι χαμηλά ο άσος που δεν έχει αξία για να παιχτεί. Προτιμότερο να ασχοληθούμε με combo bet στο ζευγάρι. Θα πάμε με το g/g και over 2,5. Εξαιρετικό το 2.25 στο pamestoixima.gr

01/08/2024Veikkausliiga: Regular Season