Α' Σουηδίας: Τα γκολ στέλνουν ταμείο

Δευτέρα, 22 Ιουλίου 2024 - 03:15

Με την ισορροπία που υπάρχει στο σετ, πιο safe είναι η επιλογή των γκολ, με δεδομένη και την αμυντική λειτουργία των δύο αντιπάλων.

2.75 3.35 2.37 2 1.72 1.4 2.75 1.6 2.2 1.48 1.25 1.37

ΓΚΑΪΣ – ΑΪΚ ΣΤΟΚΧΟΛΜΗΣ

Η ΓΚΑΪΣ έχασε έδαφος στην μάχη της τριάδας. Ηττήθηκε δίκαια στο εκτός με την Σίριους με 3-1. Πλήρωσε αμυντικά κενά και έλλειψη αυτοσυγκέντρωσης, αφού όταν ισοφάρισε στο 51’ με τον Χένρικσον, δέχθηκε σχεδόν άμεσα το 2-1 και δη στο 55’.

Έχει συμπληρώσει 3 ματς χωρίς νίκη. Δυνατή εντός με 5-1-0 έχοντας κερδίσει τις Έλφσμποργκ, Χάκεν και Μιάλμπι. Μετρά 5 στα 6 «2-3 γκολ». Εκτός οι τιμωρημένοι Μπουντρί (Μ), Χένρικσον (Μ) και τραυματίες οι Λίντμπεργκ (Μ), Τσιντί (Μ) και Μπινάκου (Α).

Η ΑΪΚ προέρχεται από σπουδαίο διπλό επί της Χάλμσταντ με 2-1. Καλή εικόνα για περίπου 75 λεπτά με δύο γκολ με σκόρερ τους Μοντέστο στο 14’ και Πίττα στο 57’. Δεν τα έχασε στο 1-2 του 83΄και έφυγε με το τρίποντο. Έτσι απομακρύνθηκε αρκετά από την καυτή ζώνη και εδραιώνεται στην μέση της βαθμολογίας.

Μετρά 9 σερί over 2,5 στο πρωτάθλημα, έχοντας 5 σερί εκτός έδρας. Μάλιστα τα 4 είναι και με g/g. Στο ιατρικό δελτίο οι μέσοι Άλι, Φεσχάι και Έλινγκσεν.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Περίεργο ματς με απόλυτη ισορροπία στο σετ. Θα λέγαμε πως με δεδομένα τα αμυντικά θέματα των δύο ομάδων έχει τύχη το g/g. Καλό το 1.61 στο pamestoixima.gr