Παρασκευή, 19 Ιουλίου 2024 - 00:00

Grande φαβορί απόψε στην Α' Σουηδίας η Μάλμε που αγωνίζεται με την Σίριους και θα επιδιώξει να ρεφάρει τις απώλειες της περασμένης εβδομάδας!

5 4.75 1.5 2.57 1.44 1.62 2.15 1.57 2.25 2.35 1.14 1.11

ΣΙΡΙΟΥΣ – ΜΑΛΜΕ

H Σίριους πήρε σημαντική νίκη στη μάχη να μείνει μακριά από την «καυτή ζώνη». Επικράτησε εντός έδρας με 3-1 της ΓΚΑΪΣ βγάζοντας χαρακτήρα σε καίρια σημεία του ματς.

Εκμεταλλεύτηκε το καλό της διάστημα στο α’ μέρος και προηγήθηκε. Δεν «κόλλησε» στο 1-1 και απάντησε άμεσα φθάνοντας στο 3ο γκολ στις καθυστερήσεις. Μετρά 3 σερί over 3,5 στο πρωτάθλημα, ενώ είναι αήττητη σε 4 σερί εντός με 2-2-0 έχοντας ταυτόχρονα 3 στα 4 over 3,5. Δύσκολα απ' ό,τι φαίνεται θα αγωνιστεί ο Κάρλσον (Α).

Από την άλλη, η Μάλμε προσγειώθηκε ανώμαλα έπειτα από αήττητο 8 αγώνων. Έχασε εκτός έδρας με 2-1 από την Μιάλμπι σε ματς, όπου ήταν ναι μεν καλύτερη, αλλά πλήρωσε αμυντικά κενά και αστοχία.

Βρέθηκε να χάνει στο 32’. Δέχθηκε κόντρα στην ροή το 2-0 και απλά μείωσε στο τελευταίο δεκάλεπτο με αυτογκόλ. Έτσι είδε την διαφορά της από την 2η Τζουργκάρντεν να μειώνεται και σίγουρα αυτό δοκιμάζει ψυχολογικές αντοχές. Δεδομένα είναι προβληματική εκτός έδρας και το λένε οι αριθμοί με μία νίκη στα 5 τελευταία. Ταυτόχρονα μετρά πέντε σερί over 2,5 μακριά από το σπίτι της. Σύμφωνα με όλες τις ενδείξεις εκτός οι Τίνερχολμ (Α) και Βέκια (Μ).

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Λογικό και αναμενόμενο να κυμαίνεται σε αυτά τα χαμηλά επίπεδα η απόδοση στο 2 της Μάλμε. Θα μου πείτε τι κάνουμε; Το πικάρουμε… Καλό και το 1.51 στο pamestoixima.gr