Α' Νότιας Κορέας: Πληρώνουν τα γκολ

Σάββατο, 13 Ιουλίου 2024 - 00:10

Πληρώνουν τα γκολ στο Ουλσάν - Σεούλ και στο Γιέγιου - Ποχάνγκ και θα είναι η καυτή μας δυάδα

ΟΥΛΣΑΝ – ΣΕΟΥΛ

Σε κακό μομέντουμ με 3 σερί ματς χωρίς νίκη που της έχουν στοιχίσει την κορυφή. Δεν κατάφερε εντός με την Γκουάνγκζου (0-1), ούσα καλή δημιουργικά με φάσεις, αλλά με προβλήματα στα μετόπισθεν που εν τέλει πλήρωσε. Τέλος οριστικά ο τεχνικός Μπο Χονγκ που ανακοινώθηκε ότι θα αναλάβει την Εθνική. Έχει 3 n/g στα τελευταία 4 εντός. Με τις γνωστές απουσίες των τελευταίων ματς.

Είναι ξεκάθαρο πως βρίσκει βηματισμό. Τέσσερις νίκες στα τελευταία 5 ματς και είναι στην εξάδα. Τελευταίο της θύμα η Νταέτζεον (2-1), την οποία νίκησε εντός, αν και αιφνιδιάστηκε χάνοντας μόλις στο 7’. Κυριάρχησε σχεδόν σε όλο το ματς και μέσα σε 6 λεπτά το γύρισε στο β’. Έχει τρία σερί g/g και over 2,5 στο πρωτάθλημα, ενώ είναι χαρακτηριστικό πως έχει 5 over 2,5 στα 6 τελευταία εκτός. Αμφίβολς ο Κανγκ Σανγκ (Μ).’

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Περίεργο ματς. Υπό διαφορετικές συνθήκες η Ουλσάν θα ήταν το φαβορί. Τώρα τα πράγματα είναι διαφορετικά. Πάμε με το g/g για αρχή, ικανοποιητικό το 1.58 στο pamestoixima.gr

ΓΙΕΓΙΟΥ – ΠΟΧΑΝΓΚ

Για 3ο σερί εκτός έμεινε με άδεια χέρια. Δεν τα κατάφερε με την προβληματική Γεονμπούκ, αν και την αιφνιδίασε μόλις στο 1’. Πριν καν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί δέχθηκε την ισοφάριση και εν τέλει έχασε το ματς με γκολ στο τελευταίο 20λεπτο. Αρκετά «νεκρά» διαστήματα μέσα στο ματς. Έχει 4 g/g και over 2,5 στα 5 τελευταία στο πρωτάθλημα. Πρόβλημα με τον χαφ Ουνγκ. Γνωστές οι υπόλοιπες απουσίες.

Χτίζει αήττητο σερί, εκμεταλλεύεται τις γκέλες της Ουλσάν και είναι, πλέον, στην κορυφή. «Τρέχει» με 3-3-0, τα κατάφερε στο εντός με την Γκάνγκβον ούσα πιο αποτελεσματική. Προηγήθηκε στο 50’, άντεξε στην όποια πίεση της αντιπάλου και το 2-0 του 76’ τελείωσε το ματς. Σκοράρει σε 5 σερί εκτός έχοντας σε αυτό το διάστημα 2-2-1. Πρόβλημα με τον Τσαν-Χι (Μ). Εξέτισαν οι Χέο Γιονγκ (Ε), ενώ κανονικά στον πάγκο θα είναι ο Παρκ Τάε που ήταν τιμωρημένος.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Αναμενόμενος ο φαβοριτισμός της Ποχάνγκ. Αλλά με ρίσκο… Εμείς θα προτιμήσουμε τα γκολ. Το g/g θα είναι η επιλογή μας. Στο 1.68 στο pamestoixima.gr.

12/07/2024K League 1: Regular Season