Α' Νότιας Κορέας: Δυνατό g/g

Τρίτη, 9 Ιουλίου 2024 - 00:32

Λογικό το σετ και ο φαβοριτισμός της Σάγκμου, αλλά υπάρχει ένα «αλλά» που μας κάνει να κοιτάμε στα γκολ.

ΓΚΙΜΤΣΕΟΝ ΣΑΓΚΜΟΥ ΣΟΥΓΟΥΟΝ

Η Γκίμτσεον Σαγκμού προηγήθηκε στο παιχνίδι με την Ιντσεον, έφτασε κοντά στη νίκη, αλλά τελικά δέχθηκε γκολ στο 89' και περιορίστηκε στο ισόπαλο 1-1. Ελαβε έτσι τέλος το νικηφόρο σερί των τριών αγώνων. Πάντως, παρέμεινε αήττητη σε 4ο διαδοχικό ματς και ενώ είχαν προηγηθεί δύο σε πρωτάθλημα και Κύπελλο (η μία στην παράταση) και βρίσκεται στην κορυφή. Τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια

Η Σουγουόν βρέθηκε πίσω στο σκορ από την Ουλσάν, αλλά έφτασε τελικά στην ισοφάριση (1-1). Πάντως, έλαβε τέλος το μίνι νικηφόρο σερί των δύο αγώνων. Τουλάχιστον, έμεινε αήττητη σε 3ο διαδοχικό ματς και ενώ είχαν προηγηθεί δύο ήττες. Βρίσκεται στο πρώτο μισό της βαθμολογίας και θέλει να βρεθεί όσο γίνεται πιο ψηλά. Εκτός έδρας, έχει τρεις ήττες σε τέσσερα ματς. Τα τρία τελευταία παιχνίδια έχουν έρθει Under 2,5.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Λογικό το σετ και ο φαβοριτισμός των γηπεδούχων, ωστόσο εμείς θα πάμε σε πιο σέιφ επιλογές και το γκολ/γκολ. Εξαιρετικό τοClick here"> 1.84 στην Click here">Betshop.

ΝΤΑΕΓΚΟΥ - ΙΝΤΣΕΟΝ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ

Η Νταεγκού προηγήθηκε 1-0 κόντρα στην Ποχάνγκ, στη συνέχεια βρέθηκε πίσω 1-2, ισοφάρισε, δέχθηκε και πάλι γκολ, αλλά τελικά έφτασε εκ νέου στην ισοφάριση και πήρε το βαθμό (3-3). Από το 42' έπαιζε με αριθμητικό πλεονέκτημα, ωστόσο στο 45'+3' έμεινε και εκείνη με δέκα παίκτες. Μπορεί να μη νίκησε, αλλά τουλάχιστον πήρε βαθμό μετά από δύο ήττες. Ωστόσο, έμεινε μακριά από τη νίκη σε 3ο διαδοχικό ματς και ενώ είχαν προηγηθεί δύο επιτυχίες. Τιμωρημένος ο αμυντικός Γιοσίνο (16/4).

Η Ιντσεον βρέθηκε πίσω στο σκορ από την Γκίμτσεον, αλλά κατάφερε να σώσει το βαθμό της ισοπαλίας (1-1), με γκολ στο 89'. Μπορεί να μη νίκησε, αλλά τουλάχιστον πήρε βαθμό μετά από τρεις ήττες. Ωστόσο, παρέμεινε μακριά από τη νίκη σε 8ο διαδοχικό ματς, ενώ σε έντεκα αγώνες έχει μόνο μία επιτυχία. Βρίσκεται στο 2ο μισό της βαθμολογίας και θέλει να απομακρυνθεί από τις τελευταίες θέσεις.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Περίεργο ματς και δεν βγάζουμε άκρη. Προτιμότερο να πάμε σε επιλογή στο live.

09/07/2024K League 1: Regular Season