Α' Νότιας Κορέας: Πληρώνει το 2 dnb

Σάββατο, 6 Ιουλίου 2024 - 00:00

Φαβορί η Ποχάνγκ που έχει ψυχολογία μετά τη νίκη επί της Ουλσάν στο ντέρμπι μίσους.

ΓΙΕΓΙΟΥ ΓΙΟΥΝ. - ΣΕΟΥΛ

Μπορούσε τον βαθμό η Γιέγιου στο εκτός με την Γκουάνγκζου (2-1) βάσει εξέλιξης, αλλά όχι εικόνας. Βρέθηκε πίσω στο σκορ πριν το δεκάλεπτο. Βρήκε γκολ ισοφάρισης, αλλά στο β’ ήταν πολύ παθητική. Πιέστηκε αρκετά, την κράτησε στο ματς ο κίπερ, Ντονγκ-Γιούν, αλλά εν τέλει δέχθηκε το γκολ στο 90’. Με 4 ήττες στα 5 τελευταία ματς έχει απομακρυνθεί από την εξάδα προβληματίζοντας τον τεχνικό, Χακ-Μπέομ. Δεν έχει προκύψει νέο πρόβλημα, γνωστές οι απουσίες.

Πέρασε σαν σίφουνας η Σεούλ από την έδρα της Γεονμπούκ (1-5), την οποία «φιλοδώρησε» με πέντε γκολ! Το ματς δεν χρίζει κριτικής, στο 61’ προηγούνταν με 0-3 της αντιπάλου της. Έτσι με σερί 3-1-0 είναι εντός εξάδας, ενώ είναι χαρακτηριστικό πως μαζί με την υποχρέωση του Κυπέλλου είναι αήττητη σε 5 σερί παιχνίδια. Μετρά 7 Over 2,5 στα 10 πιο πρόσφατα στο πρωτάθλημα. Χωρίς νέες απουσίες.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Περίεργο και ο λόγος είναι προφανής. Είναι δύο ομάδες που δεν ξέρεις τι να περιμένεις. Ή του ύψους ή του βάθους. Καμία επιλογή pregame, αν προκύψει κάτι μόνο στο live.

ΝΤΑΕΓΚΟΥ – ΠΟΧΑΝΓΚ

Μέτρια εικόνα με εξάρσεις για την Νταεγκού στο εκτός με την Γκίμτσεον (2-0) και δίκαιη ήττα. Ειδικά στο β’ μέρος πιέστηκε αρκετά, άντεξε μέχρι το 75’ για να παρουσιάσει σημάδια κόπωσης στο τελευταίο τέταρτο που εκμεταλλεύτηκε η γηπεδούχος παίρνοντας την νίκη. Μετρά έξι σερί no goal στο πρωτάθλημα, ενώ έχει 4 Over 2,5 στα 5 πιο πρόσφατα εντός. Δεν έχουν προκύψει νέα προβλήματα, εκτός ο εξτρέμ, Μπαρσέλος.

Μέσα στο παιχνίδι του τίτλου η Ποχάνγκ με τη νίκη στο ντέρμπι μίσους με την Ουλσάν (2-1). Προηγήθηκε στο 20λεπτο με 2-0. Δέχθηκε το γκολ στο 25’, πιέστηκε, άντεξε και πήρε το τρίποντο. Έτσι είναι στο -2 από την κορυφή. Είναι αήττητη στα 5 τελευταία σε πρωτάθλημα και κύπελλο έχοντας 6 σερί g/g στις δύο διοργανώσεις. Δεν φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα που να ανατρέπει τα αγωνιστικά της πλάνα.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Κοιτάμε προς τα δεξιά. Η Ποχάνγκ προέρχεται από σπουδαία νίκη. Έχει ψυχολογία. Θα πάμε με το 2 dnb. Καλό το Click here">1.69 στην Betshop.

05/07/2024K League 1: Regular Season