Α’ Νότιας Κορέας: Με την Ουλσάν και την Γιέγιου!

Τετάρτη, 26 Ιουνίου 2024 - 00:16

Φαβορί η Ουλσάν στο εντός με την Νταεγκού, τον πρώτο λόγο και η Γιέγιου Γιουνάιτεντ με την Ιντσεόν!

ΓΙΕΓΙΟΥ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ - ΙΝΤΣΕΟΝ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ

Άξιζε τον βαθμό η Γιέγου στο εντός με την Ουλσάν (2-3) χάνοντας πέναλτι στο 90’ με τον Ρέις. Μοιρασμένο το α’ μέρος και δίκαιο το 1-1 με την λήξη. Καλύτερη, αλλά άστοχη στο β’. Βρέθηκε να χάνει στο 64’, απάντησε στο τελευταίο τέταρτο και στο τέλος «πλήρωσε« αμυντική αδράνεια. Έτσι συμπλήρωσε τρεις σερί ήττες στο πρωτάθλημα και είναι, πλέον, εκτός εξάδας. Μετρά 6 under 2,5 στα 8 πιο πρόσφατα, έχει σκοράρει στα 7 από τα 9 εντός. Δύσκολα θα αγωνιστούν οι χαφ Κου Τζα, Τσόι Γιουνγκ και οι φορ Κιμ Τζου, Γιούρι.

Απολύτως δίκαιη η εντός έδρας ήττα της Ιντσεόν από την Ποχάνγκ (1-3) Λίγα πράγματα στο δημιουργικό κομμάτι και προβληματική κυκλοφορία της μπάλας. Πολλά αμυντικά θέματα, τα οποία πλήρωσε. Πλέον ο βασικός της στόχος για διάκριση είναι το Κύπελλο και απλά στο πρωτάθλημα θα διεκδικήσει την εξάδα που έχει απομακρυνθεί με το σερί των 5 αγώνων χωρίς νίκη. Αμφίβολος ο πολύτιμος μέσος Λι Μγιουνγκ. Τραυματίας και ο βασικότατος επιθετικός Γκέρσο.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Ισορροπημένο το σετ βασιζόμενο στα ονόματα των ομάδων παρά στην εικόνα τους. Κοιτάμε προς τα αριστερά. Πληρώνει ο 1 DNB. Μας ικανοποιεί το Click here">1.82 στην Betshop.

ΟΥΛΣΑΝ – ΝΤΑΕΓΚΟΥ

Έπεσε από την Ακρόπολη και βρήκε πορτοφόλι η Ουλσάν στο εκτος με την Γιέγιου (2-3). Πήρε ένα τρίποντο με ανατροπή βλέποντας την αντίπαλό της να χάνει πέναλτι με τον δις σκόρερ της στο 90’! Έτσι επέκτεινε το αήττητο σερί της σε 3-2-0 και παρέμεινε στην κορυφή. Μετρά 7 over 2,5 στα 8 τελευταία εντός. Εκτός ο Ούγγρος διεθνής, Άνταμ και ο τραυματίας, Λούντβιγκσον. Αμφίβολοι ο Σέολ (Α) και Κιμ Κβον (Α) και Χουάνγκ (Α).

Ζευγάρωσε τις νίκες της η Νταεγκού και πήρε βαθιά ανάσα. Μετά το 1-0 επί της Γιέγιου «καθάρισε» εντός και την προβληματική Γεονμπούκ (3-0) με σκόρερ τον Βραζιλιάνο ηγέτη, Σεσίνια που ξεμπούκωσε. Καλύτερη στο α’, προηγήθηκε δικαίως. Έκανε το 2-0 κόντρα στην ροή του ματς για να «καθαρίσει» στο τέλος. Μετρά 4 σερί n/g στο πρωτάθλημα, ενώ έχει σκοράρει σε 1 από το τελευταίο καρέ εκτός. Εκτός ο βασικός Γιοσίνο (Α).

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Ξεκάθαρο φαβορί η γηπεδούχος. Μία σοβαρή Ουλσάν θα το πάρει το ματσάκι. Καλό το Click here">1.68 στην Betshop.

ΣΕΟΥΛ – ΓΚΑΝΓΚΒΟΝ

Με την ψυχολογία στα ύψη η Σεούλ μετά την πρόκριση στο Κύπελλο επί της Γκανγκβόν «καθάρισε» εντός την Σουγουόν (3-0) και βρίσκεται μία ανάσα από την εξάδα. Καλύτερη στο α’ μέρος, βρέθηκε δικαίως μπροστά στο σκορ. Πιέστηκε στο β’, αλλά εκμεταλλεύτηκε τα ρίσκα που πήραν οι φιλοξενούμενοι και τους «καθάρισε». Μετρά 6 over 2,5 στα 7 πιο πρόσφατα. Πιθανό να βρίσκεται στην αποστολή ο νεοαποκτηθείς Ταβάρες (Ε). Δύσκολα θα αγωνιστεί ο Τσο (Ε).

Αήττητο ήταν και πάει για την Γκανγκβόν… Έχασε εντός από την Γκίμτσεον (2-3) μετά από σερί 6-1-0 στο πρωτάθλημα. Προηγήθηκε νωρίς, δέχθηκε σχετικά γρήγορα την ισοφάριση και κόντρα στην ροή έκανε το 2-1. Πλήρωσε αμυντικά κενά και δέχθηκε 2 γκολ πριν το ημίχρονο και στο β΄ παρότι είχε ευκαιρίες δεν βρήκε γκολ. Μετρά 5 σερί g/g και over 2,5 στο πρωτάθλημα. Τρεις σερί νίκες εκτός με το ίδιο σκορ (1-2). Παραμένει εκτός ο επιθετικός Βίτορ Γκάμπριελ.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Διαφωνούμε με το σετ. Είναι καλή εκτός η φιλοξενούμενη. Το περιμέναμε πιο ισορροπημένο. Θα πάμε με το Χ2 της διπλής ευκαιρίας. Δελεαστικό το Click here">1.72 στην Betshop.

ΓΕΟΝΜΠΟΥΚ – ΠΟΧΑΝΓΚ ΣΤΙΛΕΡΣ

Κατρακύλα χωρίς φρένα με την αλλαγή προπονητή να μην έχει βοηθήσει! «Τρέχει» με 0-2-4 σε πρωτάθλημα και Κύπελλο, μετρά μόλις μία νίκη στα τελευταία 10 ματς πρωταθλήματος με συνέπεια να είναι ουραγός. Έχασε και στο Νταεγκού (3-0). Βρέθηκε να χάνει δικαίως στο ημίχρονο, βελτίωσε την εικόνα της στο β', αλλά δέχθηκε κόντρα στην ροή του ματς το 2ο γκολ και κατέρρευσε. Μετρά 6 g/g και over 2,5 στα τελευταία 7 εντός. Με τις γνωστές απουσίες.

Απολύτως δίκαιη η επικράτηση της Ποχάνγκ στο εκτός με την Ιντσέον (1-3). Καλή δημιουργικά και αρκετά σταθερή αμυντικά. Εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο τα κενά των γηπεδούχων. Έτσι παραμένει στο -2 από την κορυφή που βρίσκεται η Ουλσάν. Μετρά καρέ g/g σε πρωτάθλημα και Κύπελλο, ενώ έχει 4 over 3,5 στα 6 πιο πρόσφατα εκτός στη Λίγκα. Παραμένει εκτός ο σημαντικός μέσος Κιμ Τζονγ και δεν φαίνεται να έχουν προκύψει νέα προβλήματα.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Μακριά και αγαπημένοι απ’ αυτό το ματς και αυτό αρκεί, δεν χρειάζεται να πούμε κάτι άλλο.

26/06/2024K League 1: Regular Season