Α’ Νότιας Κορέας: «Σκληρό καρύδι» η Ιντσέον

Κυριακή, 23 Ιουνίου 2024 - 00:00

Με τα γκολ στο Ιντσέον – Ποχάνγκ με τους γηπεδούχους να είναι εξαιρετικά σκληροτράχηλοι και να μην παρατάνε τίποτα στην τύχη τους.

ΙΝΤΣΕΟΝ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ - ΠΟΧΑΝΓΚ ΣΤΙΛΕΡΣ

Η Ίντσεον έσωσε τον βαθμό στο εκτός με την Γεονμπούκ (2-2), αν και βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο 71’. Έβγαλε χαρακτήρα, κατάφερε να μειώσει πριν το 80’ και χτύπησε στις καθυστερήσεις. Έτσι έμεινε όρθια μετρώντας, βέβαια, καρέ αγώνων χωρίς νίκη με 0-3-1. Συνεχίζει και στο Κύπελλο, καθώς απέκλεισε στα πέναλτι με 4-3 την Γκίμτσεον. Μετρά πέντε σερί «2-3 γκολ» εντός στο πρωτάθλημα. Νοκ άουτ για έναν μήνα ο βασικός Γκέρσο (Ε), «παρών» ο Εμποκού (Μ).

Την «πάτησε» η Ποχάνγκ με την ουραγό Νταέτζεον (1-1). Έμεινε με τον βαθμό εντός πληρώνοντας την αστοχία της, αλλά και μία αμυντική αδράνεια. Έτσι πέταξε δύο βαθμούς και έχασε την ευκαιρία να πιάσει την Ουλσάν στην κορυφή. Ζορίστηκε, αλλά τα κατάφερε στο Κύπελλο με την Σουγουόν Μπλουγουίνκς επικρατώντας στα πέναλτι με 5-4. Δυνατή εκτός με 5 νίκες στα τελευταία 7 εκτός. Με τα γνωστά προβλήματα.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Επικίνδυνη αποστολή για την Ποχάνγκ. «Σκληρό καρύδι» η Ιντσέον. Θα το παλέψει πολύ το ματς. Πιο safe επιλογή στα μάτια μας το g/g. Δελεαστικό το Click here">1.83 στην Click here">Betshop.

ΓΙΕΓΙΟΥ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ – ΟΥΛΣΑΝ

Δεύτερη σερί ήττα στο πρωτάθλημα για την Γιέγιου. Αυτή την φορά εκτός από την Νταεγκού (1-0) σε ματς, όπου θα μπορούσε στο τέλος να σώσει τον βαθμό έχοντας δοκάρι στο 87’. Έτσι είναι πλέον εκτός πρώτης εξάδας. Συνεχίζει στους «8» του Κυπέλλου. Προκρίθηκε στα πέναλτι στο Νταέτζεον με 8-7. Μετρά 5 n./g στα 6 πιο πρόσφατα σε όλες τις διοργανώσεις. Εξέτισε ο Γιόν-Χο, γνωστές οι υπόλοιπες απουσίες.

«Αυτοκτόνησε» η Ουλσάν με την Σεούλ (2-2). Έχασε δύο βαθμούς, αν και στο ημίχρονο βρέθηκε μπροστά με 2 γκολ. Δεν έπεσε, πάντως, από την κορυφή, ούσα στο +1 από την Γκανγκβόν. Στο Κύπελλο ζορίστηκε με την Γκιεονγκνάμ (4-4), προκρίθηκε στα πέναλτι με 3-0. «Τρέχει» με 2-3-0 στα 5 τελευταία σε όλες τις διοργανώσεις έχοντας ταυτόχρονα, μετρά 6 Over 2,5 στα 10 τελευταία. Στο Euro o βασικός Άνταμ (Ε), τραυματίας ο Λούντβιγκσον (Μ).

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Κοιτάμε προς τα δεξιά. Περιμένουμε αντίδραση της Ουλσάν μετά την γκέλα με την Σεούλ. Θα πάμε λίγο συντηρητικά. Θα πάρουμε το 2 ημίχρονο ή τελικό. Σχετικά το Click here" style="color: #ff0000;">1.63 στην Click here" style="color: #ff0000;">Betshop.

22/06/2024K League 1: Regular Season