Α’ Νότιας Κορέας: Πληρώνει το dnb στο Νταεγκού!

Σάββατο, 22 Ιουνίου 2024 - 00:05

Σε κρίση η Τζέονμπουμ με σερί άσχημων αποτελεσμάτων, αξίζει με βάση την απόδοση το ρίσκο του 1 DNB της Νταεγκού!

ΝΤΑΕΓΚΟΥ – ΤΖΕΟΝΜΠΟΥΚ

Πήρε βαθιά ανάσα με σπουδαία νίκη εντός επί της φιλόδοξης φέτος Γιέγιου. Καλή στο α’ μέρος, προηγήθηκε δικαίως στο σκορ. Μοιρασμένο το β’ με την φιλοξενούμενη να ανεβάζει την απόδοσή της και την Νταεγκού να γλιτώνει στο 87’ από το δοκάρι και να παίρνει το τρίποντο. Έχοντας αποκλειστεί στον γ’ γύρο δεν είχε υποχρεώσεις στο Κύπελλο μεσοβδόμαδα. Μετρά τρία σερί n/g. Δεν προκύπτει κάποιο νέο πρόβλημα.

Ιδανική «αυτόχειρας» στο εντός με την Ιντσέον και η κατηφόρα συνεχίζεται. Προηγήθηκε με 2-0 στο 71’ και όμως δεν κατάφερε να πανηγυρίσει την νίκη δεχόμενη δύο γκολ από το 75’ και μετά. Καρέ αγώνων χωρίς νίκη και πλέον ισόβαθμη με την ουραγό, Νταέτζεον. Μεσοβδόμαδα έπαιξε Κύπελλο με την Γκίμπο (1-0) και αποκλείστηκε μεγαλώνοντας τον προβληματισμό. Μετρά 4 n/g στα 5 τελευταία εκτός. Δεν υπολογίζεται για 3 βδομάδες λόγω στρατιωτικών υποχρεώσεων ο βασικός Σέοπ. Γνωστές οι υπόλοιπες απουσίες των φιλοξενούμενων.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Αναμενόμενο το μοιρασμένο σετ. Η Τζέονμπουκ διέρχεται αγωνιστικής κρίσης και αυτό αποτυπώνεται στα αποτελέσματά της. Κοιτάμε προς τα αριστερά και τον 1 DNB. Εξαιρετικό το Click here">1.86 στην Betshop.

ΓΚΑΝΓΚΒΟΝ - ΓΚΙΜΤΣΕΟΝ ΣΑΓΚΜΟΥ

Σε εξαιρετικό μομέντουμ η Γκανγκβόν με πέντε σερί νίκες και 6-1-0 από τις 5 Μαΐου στο πρωτάθλημα. Τελευταίο της θύμα η Σουγουόν εντός. Προηγήθηκε νωρίς και δεν τα έχασε στην ισοφάριση του 55’. Απάντησε μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα και επί της ουσίας «καθάρισε» το ματς μέσα σε 10 λεπτά. Έτσι είναι στο -1 από την κορυφή. Μεσοβδόμαδα έπαιξε Κύπελλο με την Σεούλ και αποκλείστηκε στα πέναλτι. Μετρά 4 σερί g/g και Over 2,5 στο πρωτάθλημα. Υπέγραψε επαγγελματικό συμβόλαιο ο 18χρονος εξτρέμ, Μιν – Χιούκ των 5 γκολ φέτος. Εξέτισε ο Γκι – Χιούκ.

Έλαβε τέλος το αήττητο σερί των 11 αγώνων της Σαγκμού στο πρωτάθλημα. Έχασε με 2-0 στην έδρα της Γκουανγκτζού σε ματς που «πλήρωσε» την αποβολή του Χιούν-Τάεκ στο 36’. Άντεξε μέχρι το 75’ και εν συνεχεία δέχθηκε δύο γκολ. Μεσοβδόμαδα αγωνίστηκε στο Κύπελλο με την Ιντσέον και έμεινε εκτός στα πέναλτι. Μετρά 5 n/g στα τελευταία έξι εκτός στο πρωτάθλημα. Εκτός ο Χιούν – Τάεκ (Α), γνωστές οι άλλες απουσίες.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Πρόκειται για ένα κλασικό no bet ματς στο pregame. Μακριά και αγαπημένοι… Βλέποντας και κάνοντας στο live.

ΝΤΑΕΤΖΕΟΝ ΣΙΤΙΖΕΝ – ΓΚΟΥΑΝΓΖΟΥ

Σε φάση ανάτασης η Νταετζέον… Μετά την σπουδαία νίκη επί της Νταεγκού (1-0, εντός) πήρε τον βαθμό στο εκτός με την Κυπελλούχο, Ποχάνγκ (1-1) στο ντεμπούτο του Χουάνγκ Σουν-Χονγκ στον πάγκο της. Προηγήθηκε στο 15’ με αυτογκόλ, δέχθηκε την ισοφάριση γρήγορα, αλλά άντεξε. Έδωσε ανάσες σε παίκτες στο Κύπελλο με την Γιέγιου, όπου αποκλείστηκε στα πέναλτι. Μετρά τρία σερί under 2,5 στο πρωτάθλημα και 4 συνεχόμενα «0-1 γκολ» εντός. Τιμωρημένος ο Σουν-Μιν (Μ), πρόβλημα τραυματισμού ο Χαν-Σέο (ΜΕ), γνωστά τα υπόλοιπα προβλήματα.

«Ζευγάρωσε» τις νίκες η Γκουάνγζου. Μετά το «διπλό» επί της Σεούλ (1-2) πήρε το τρίποντο και στο εντός με την επί σειρά 11 αγώνων αήττητη Γκίμτσεον (2-0). Βοηθήθηκε από την αποβολή του 36’, πίεσε και τελικά βρήκε δύο γκολ στο τελευταίο τέταρτο για να πανηγυρίσει το τρίποντο. Προβληματίζεται για την κόπωση των σερί αγώνων ο κόουτς, Λι Τζουνγκ. Έπαιζε Κύπελλο την Τετάρτη εκτός με την Μπούτσεον και προκρίθηκε με 2-3. Μετρά 6 σερί g/g εκτός στο πρωτάθλημα. Διεθνής με την Αλβανία ο ηγέτης Ασάνι. Τραυματίας ο μέσος Τσόι.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Διαφωνούμε με το σετ… Το περιμέναμε πιο σφιχτό. Πιο safe στα μάτια μας τα γκολ. Πάμε με το g/g. Μας ικανοποιεί το Click here">1.75 στην Betshop.

ΣΕΟΥΛ – ΣΟΥΓΟΥΟΝ

Πέντε σερί ματς χωρίς νίκη η Σεούλ, αλλά με σπουδαίο βαθμό στην έδρα της πρωταθλήτριας Ουλσάν (2-2) με επική επιστροφή. Βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο με 2-0, αλλά στο β’ τα άλλαξε όλα. Εκμεταλλεύτηκε την χαλάρωση των γηπεδούχων και με γκολ του Ιλγιουτσένκο «απέδρασε» με τον βαθμό. Με αρκετές αλλαγές στο ματς Κυπέλλου με την Γκάνγκβον, προκρίθηκε στα πέναλτι. Μετρά 5 σερί ήττες εντός στ πρωτάθλημα, ενώ έχει 5 over 2,5 στα 6 πιο πρόσφατα. Δεν έχει προκύψει κάποιο νέο πρόβλημα. Πλησιάζει στον Ιορδανό, Αλ-Αράμπ (Α).

Δεν τα κατάφερε η Σουγουόν στο εκτός με την Γκάνγκβον (3-1) πληρώνοντας αμυντικές αδράνειες. Βρέθηκε να χάνει νωρίς. Μπήκε δυνατά στο β’ και έφθασε στο 1-1 στο δεκάλεπτο, αλλά άντεξε μόλις λίγα δευτερόλεπτα. Έχασε την αυτοσυγκέντρωση της και έμεινε με άδεια χέρια. Μετρά 4 Over 2,5 στα 5 πιο πρόσφατα εκτός. Δεν είχε υποχρεώσεις στο Κύπελλο, καθώς αποκλείστηκε νωρίς. Με τις γνωστές απουσίες. Απέκτησε τον διεθνή, Γιούν-Χο, αποχώρησε ο Μονρεάλ (Ε), ετοιμάζεται και ο Γιόν-Σεόκ (ΜΕ).

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Παιχνίδι με τα γκολ. Δεν γίνεται να μην το κάνουμε ειδικά με την εικόνα που βγάζει στα εκτός η Σουγουόν. Πάμε με το over 2,5. Μας ικανοποιεί το Click here">1.84 στην Betshop.

21/06/2024K League 1: Regular Season