Α’ Ισλανδίας: Με υπηρεσιακό τεχνικό η ΚΡ Ρέικιαβικ!

Σάββατο, 22 Ιουνίου 2024 - 00:10

Τα «μαύρα» της τα χάλια η ΚΡ που πάει με υπηρεσιακό προπονητή στο εκτός με την εξαιρετική Βίκινγκουρ που μετρά «5 στα 5» εντός

ΒΕΣΤΡΙ – ΒΑΛΟΥΡ

Μπορούσε τον βαθμό στο εκτός με την Φίλκιρ. Προηγήθηκε πριν το μισάωρο, αλλά δέχθηκε γρήγορα το 1-1. Στο β’ πιέστηκε αρκετά και δεν άντεξε. Δέχθηκε 2 γκολ μέσα σε 7 λεπτά. Μείωσε προς το τέλος και στο τέλος είδε τον αντίπαλο πορτιέρε, Χέλγκασον να κάνει σπουδαία επέμβαση διατηρώντας το 2-2. Παραμένει χαμηλά στην βαθμολογία. Μετρά 6 σερί over 2,5 στο πρωτάθλημα, έχοντας «2 στα 3» g/g και over 3,5 εντός. Εκτός ο Μπαλντέ (Μ), γνωστές οι άλλες απουσίες.

Έσωσε τον βαθμό στο εντός με την Βίκινγκουρ με δύο πέναλτι, ωστόσο δεδομένα το δεύτερο που δόθηκε στις καθυστερήσεις σηκώνει πολλή συζήτηση! Μέτρια η εικόνα στα πρώτα 60 λεπτά του ματς με χτυπητές αδυναμίες στα μετόπισθεν. Πίεσε αρκετά μετά το 70’ και κατάφερε, όπως αναφέραμε, με πέναλτι να σώσει τον βαθμό. Έτσι παραμένει αήττητη σε 11 σερί ματς σε πρωτάθλημα και Κύπελλο. Μετρά 7 σερί over 2,5 στο πρωτάθλημα. Με τις γνωστές απουσίες.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Κόντρα ανάμεσα σε δύο ομάδες που τα παιχνίδια τους ανοίγουν. Με δεδομέν ες αμυντικές αδυναμίες αμφότερες. Κοιτάμε στα γκολ. Πάμε με το ασιατικό Over 3.25. Μας ικανοποιεί σε επίπεδο πρωταθλήματος Ισλανδίας η απόδοση του Click here">1.66 στην Betshop.

ΚΟΠΑΒΟΓΚΟΥΡ – ΣΤΙΑΡΝΑΝ

Πήρε βαθιά ανάσα η αποψινή γηπεδούχος έπειτα από καρέ ηττών. Έκανε το «διπλό» κόντρα στην Φραμ (1-2) ούσα διπρόσωπη και έχοντας σύμμαχο την τύχη. Κακή στο α’ μέρος, βρέθηκε δικαίως πίσω στο σκορ και γλίτωσε και από άλλα γκολ. Ισοφάρισε με αυτογκόλ και πήρε όλο το ματς με γκολ στο 74’ γλιτώνοντας στο 80’ και από το δοκάρι. Μετρά 6 g/g και over 2,5 στα 7 πιο πρόσφατα. Αμφίβολος ο μέσος Σάεμπγιορνσον λόγω τραυματισμού. Πιθανές 2-3 αλλαγές στην 11άδα.

Εκμεταλλεύτηκε η Στιάρναν τις απουσίες της Χαφνάρφιορντουρ (4-2) και την «φιλοδώρησε» με 4 τέρματα εκ των οποίων, βέβαια, τα δύο σημειώθηκαν στις καθυστερήσεις. Έτσι πήρε το τρόπο που την έφερε ξανά εντός εξάδας. Μετρά καρέ over 4,5 στο πρωτάθλημα, ενώ ταυτόχρονα εκτός μετρά 3 σερί g/g και over 2,5. Πιθανές μία-δύο αλλαγές στην ενδεκάδα, δεν φαίνεται να υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Βάσει αποτελεσμάτων και εικόνας ομάδων η φιλοξενούμενη φαίνεται να έχει το προβάδισμα. Όμως η απόδοση στο 2 δεν μας ικανοποιεί. Αξίζει το ρίσκο στο ασιατικό over 3,25. Ωραία η απόδοση του Click here">1.83 στην Betshop.

ΒΙΚΙΝΓΚΟΥΡ - ΚΡ Ρέικιαβικ

Μπορούσε το διπλό στο εκτός με την Βαλούρ. Προηγήθηκε δύο φορές με 0-1 και 1-2, αλλά ισοφαρίστηκε με δύο πέναλτι με το δεύτερο στις καθυστερήσεις να είναι άκρως αμφισβητούμενο. «Δεν ήταν πέναλτι, αλλά δεν θα μιλήσω για την διαιτησία», είπε μετά το ματς ο κόουτς, Άρναρ Γκουνλάουγκσον. Αήττητο σερί 8 ματς σε πρωτάθλημα και Κύπελλο με 6-2-0. Εξαιρετική εντός με «5 στα 5». Εκτός ο Έκροτ (Α) και ο εξαιρετικός μέσος με 5 γκολ, Ντζούριτς,.

H εκτός έδρας ήττα με 2-1 από Ακράνες έφερε το τέλος του Ράιντερ από τον πάγκο της ΚΡ, που θα είναι με τον υπηρεσιακό Πάλμασον τώρα στον πάγκο. Λογικό και αναμενόμενο με δεδομένο πως οι φιλοξενούμενοι μετρούν μόλις μία νίκη στα τελευταία 8 σε πρωτάθλημα και Κύπελλο. Έχασαν εκτός και από την Ακράνες. Άφαντοι στο α’ μέρος, λίγο καλύτεροι στο β’, αλλά με αδυναμίες στα μετόπισθεν που εκμεταλλεύτηκε η γηπεδούχος προς το τέλος του ματς. Εξέτισαν οι βασικοί αμυντικοί Άντρεσον και Πάλμασον.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Λογικό και αναμενόμενο να κοιτάξουμε προς τον 1. Εξαιρετική εντός η Βίκινγκουρ. Πάμε με άσο από ημίχρονο. Εξαιρετικό Click here">το 1.86 στην Betshop.

21/06/2024Úrvalsdeild: Regular Season