Premier League: «Καθάρισε» ο Ζότα για την Λίβερπουλ

Σάββατο, 5 Οκτωβρίου 2024 - 16:25

Με γκολ του Ζότα πριν τη συμπλήρωση 10 λεπτών αγώνα η Λίβερπουλ πέρασε από το Λονδίνο επικρατώντας της Κρίσταλ Πάλας.

Αλώβητη στο Λονδίνο η Λίβερπουλ.

Οι «ρεντς» με τον Κώστα Τσιμίκα στην βασική τους ενδεκάδα για 79 λεπτά, επικράτησαν εκτός έδρας με 0-1 της Κρίσταλ Πάλας και παρέμειναν στην κορυφή ανεξαρτήτως από το αποτέλεσμα της Σίτι.

Το γκολ που έγειρε την πλάστιγγα προς την πλευρά των «κόκκινων» πέτυχε στο 9' ο Ζότα, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Χάκπο.

Παρά τη νίκη, στη Λίβερπουλ υπάρχει ανησυχία για την κατάσταση του Άλισον Μπέκερ, ο οποίος έγινε αναγκαστική αλλαγή στο 79' με τον Βίτεσλαβ Γιάρος να κάνει το ντεμπούτο του με τα κόκκινα.