Έκανε σεφτέ με τεράστιο τρίποντο ο Πανσερραϊκός

Δευτέρα, 30 Σεπτεμβρίου 2024 - 22:13

Την πρώτη νίκη του στο πρωτάθλημα πανηγύρισε ο Πανσερραϊκός, καθώς επιβλήθηκε της Λαμίας με 2-1 στο "Αθανάσιος Διάκος", στον αγώνα με τον οποίο έπεσε η αυλαία στην 6η αγωνιστική της Super League.

Το παιχνίδι στη Λαμία τα είχε όλα! Γκολ, αποβολές, ένταση, "εκρηκτικές" τοποθετήσεις στο ημίχρονο εναντίον της διαιτησίας.

O Δεληγιαννίδης άνοιξε το σκορ στο 36ο λεπτό με ένα υπέροχο σουτ εκτός περιοχής. Οι γηπεδούχοι, μάλιστα, είχαν μείνει με δέκα παίκτες 13 λεπτά νωρίτερα, εξαιτίας της αποβολής του Βλαχομήτρου. Στο 57' ο Περούτζι είδε δεύτερη κίτρινη και ο Πανσερραϊκός έμεινε επίσης με δέκα παίκτες. Ωστόσο, στο 63' έκανε το 2-0 με τον Μπετανκόρ. Τέσσερα λεπτά πιο μετά ο Ρινγκ μείωσε για τη Λαμία.

Τους τέσσερις βαθμούς έφτασαν τα "λιοντάρια", ενώ στους πέντε έμειναν οι Φθιωτοί. Την επόμενη αγωνιστική, η Λαμία θα φιλοξενηθεί από τον Άρη (5/10, 20:00), ενώ ο Πανσερραϊκός θα υποδεχθεί τον ΟΦΗ (6/10, 16:00).

ΛΑΜΙΑ: Κόστιτς, Ενρίκες (65' Μπίκοβ), Κορνέζος, Λέο, Ραντόνια (84' Σιμόνι), Γιαννούτσος (65' Δοϊρανλής), Νούνιες (84' Σαραμαντάς), Ρινγκ, Φουρτάδο, Μέκιτς (65' Γκουίντο), Βλαχομήτρος.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Γκουγκελασβίλι, Δεληγιαννίδης, Μπέργκστρομ (60' Καρασαλίδης), Περούτσι, Χαντάκιας, Φαρές, Στάικος (46' Λιάσος), Ντάβιντσον, Τομάς (75' Ντέλετιτς), Χατζηστραβός (61' Γκέλιν), Μπετανκόρ.

30/09/2024Super League 1: Regular Season