Super League: Μπορούσε την νίκη ο Λεβαδειακός, αλλά...

Σάββατο, 28 Σεπτεμβρίου 2024 - 21:59

Ο Λεβαδειακός μπορούσε το διπλό στην Τρίπολη, αλλά έμεινε στο 1-1 με τον Αστέρα χάνοντας και πέναλτι.

Νίκη αγνοείται στην Τρίπολη για τον Asteras AKTOR, νίκη αγνοείται για τον Λεβαδειακό στη σεζόν! Σε ένα εκπληκτικό παιχνίδι, οι δύο ομάδες έψαξαν με… μανία τη νίκη αλλά έμειναν τελικά στο 1-1.

Τρομερός ο Παπαδόπουλος που έπιασε πέναλτι του Γιαννιώτα στο δεύτερο ημίχρονο, μεγάλες χαμένες φάσεις για τους γηπεδούχους για τη νίκη!

Στους 6 βαθμούς οι Αρκάδες, οι οποίοι πήραν την τελευταία τους εντός έδρας νίκη πριν από οκτώ μήνες ακριβώς, ενώ οι Βοιωτοί έφτασαν τους 4 αλλά δεν έχουν τρίποντο ως τώρα στο πρωτάθλημα!

Σε ένα ματς με διττή φύση, ο Αστέρας Τρίπολης AKTOR και ο Λεβαδειακός έμειναν στο 1-1 για την 6η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Το ματς είχε ξέφρενο ρυθμό στο δεύτερο μέρος όμως τα γκολ ήρθαν στο φτωχό από άποψη ευκαιριών και θεάματος πρώτο ημίχρονο.Οι Βοιωτοί άνοιξαν το σκορ στο 8' με το αυτογκόλ του Αλάγκμπε έπειτα από σουτ του Μπάλζι ενώ οι Αρκάδες απάντησαν στο 43' με κοντινή κεφαλιά του Καλτσά από σέντρα του Χουχούμη.

Στο δεύτερο μέρος, όπου οι δύο ομάδες πήγαιναν συνεχώς το παιχνίδι από τη μια εστία στην άλλη, το VAR πρωταγωνίστησε αφού πήρε πίσω πέναλτι υπέρ του Αστέρα Τρίπολης AKTOR και λίγα λεπτά μετά υπέδειξε την εσχάτη των ποινών για τον Λεβαδειακό. Ο Νίκος Παπαδόπουλος όμως απέκρουσε την εκτέλεση του Γιαννιώτα κρατώντας όρθιους τους γηπεδούχους.

Παρά τις καλές στιγμές που δημιούργησαν, Αστέρας και Λεβαδειακός δεν κατάφεραν να βρουν κάποια καλή τελική και έτσι έμειναν στο 1-1 παίρνοντας από έναν βαθμό.

28/09/2024Super League 1: Regular Season