Κύπελλο Ελλάδας: Η Κηφισιά πέταξε έξω από τους «16» τη Λαμία! (vid)

Πέμπτη, 26 Σεπτεμβρίου 2024 - 21:25

Με πέναλτι του Μανάλη η αθηναϊκή ομάδα απέκλεισε το φαβορί της αναμέτρησης και συνεχίζει στους «16»

Η πρώτη μεγάλη έκπληξη στο Κύπελλο είναι γεγονός. H Κηφισιά επικράτησε χθες με 1-0 της Λαμίας χάρη σε γκολ του Μάναλη με πέναλτι και προκρίθηκε στους «16» του Κυπέλλου - μία πρόκριση που πανηγυρίστηκε έξαλλα από τους γηπεδούχους.

Με γκολ του Μπετανκόρ ο Πανσερραϊκός νίκησε δύσκολα με 1-0 την ΑΕΛ στο «AEL FC Arena» και πήρε επίσης το εισιτήριο για την επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Εκεί όπου θα βρεθεί και ο Πανιώνιος που μετά το 0-0 σε κανονική διάρκεια και παράταση, άφησε εκτός την αξιόμαχη Νέα Ιωνία με 2-1 στα πέναλτι. Τέλος, η Ζάκυνθος επικράτησε εύκολα με 2-0 του Παναργειακού και προκρίθηκε στους «16»