Bundesliga: Ντεμπούτο με το... αριστερό για τον Κουλιεράκη

Σάββατο, 14 Σεπτεμβρίου 2024 - 21:31

Ντεμπούτο για τον Κωνσταντίνο Κουλιεράκη με τη φανέλα της Βόλφσμπουργκ, η οποία ηττήθηκε με 2-1 στην έδρα της από την Άιντραχτ Φρανκφούρτης.

Ντεμπούτο για τον Κωνσταντίνο Κουλιεράκη με τη φανέλα της Βόλφσμπουργκ, η οποία ηττήθηκε με 2-1 στην έδρα της από την Άιντραχτ Φρανκφούρτης. Ο πρώην κεντρικός αμυντικός του ΠΑΟΚ μπήκε στον αγωνιστικό χώρο στο 88΄, όταν η ομάδα του είχε δεχθεί ήδη τα δύο τέρματα. Είναι δεδομένο πάντως ότι άμεσα θα αρχίσει να αγωνίζεται βασικός, δεδομένου και ότι η ομάδα του Ραλφ Χάσενχουτλ παρουσίασε αρκετά αμυντικά προβλήματα.

Κανένα πρόβλημα δεν είχε η Μπάγερ Λεβερκούζεν στην έδρα της Χόφενχαϊμ και πήρε εύκολα τη νίκη με 4-1, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Οι πρωταθλητές του Τσάμπι Αλόνσο κυριάρχησαν και πήραν τους τρεις βαθμούς, έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Βίκτορ Μπονιφέις, που πέτυχε δύο γκολ.

Στο μεταξύ η Λειψία δεν μπόρεσε να λυγίσει την αντίσταση, στην έδρα της, της Ουνιόν Βερολίνου (0-0) και έχασε μεγάλη ευκαιρία ν' ανέβει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, ενώ μεγάλη νίκη πέτυχε η Στουγκάρδη στην έδρα της Γκλάντμπαχ (3-1) με τον Ντεμίροβιτς να πετυχαίνει δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά (58'-61').

Η Μπάγερν Μονάχου «καθάρισε» γρήγορα το ματς στο Κίελο κόντρα στη «νεοφώτιστη» Χόλσταϊν, επικρατώντας με 6-1, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Bundesliga. Η ομάδα της Βαυαρίας με τρία γρήγορα γκολ των Μουσιάλα (1'), Κέιν (7') (ο Αγγλος σταρ πέτυχε τελικά χατ τρικ) και Ρέμπεργκ (13' αυτ.) δεν άφησε κανένα περιθώριο αμφισβήτησης στους γηπεδούχους, που παρέμειναν χωρίς βαθμό, έκανε το 3Χ3 και ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας, σ' ένα ματς που θύμιζε περισσότερο μια δυνατή προπόνηση για τους παίκτες του Βενσάν Κομπανί.

Τέλος με «διπλό» έληξε και το ματς της Βόλφσμπουργκ με την Αϊντραχτ Φρανκφούρτης (1-2) με τον Μαρμούς να πετυχαίνει δύο γκολ και τον Κώστα Κουλιεράκη να είναι στον πάγκο των γηπεδούχων και να μπαίνει ως αλλαγή στο 88ο λεπτό.